"Aniołek, miziołek, róża, balia, wściekły pies…"

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieciDzieci z DKK przy Bibliotece Publicznej w Bolechowicach zapewne będą bardzo miło i wesoło wspominać poniedziałkowy poranek. To wszystko za sprawą naszej kwietniowej lektury, którą była Dynastia Miziołków Joanny Olech.

Dzięki tej lekturze mogliśmy poznać niezwykle rezolutnego chłopca, do którego od wczesnego dzieciństwa przylgnęło przezwisko Miziołek. To właśnie on jest autorem dziennika, na którego kartach opisuje codzienne życie rodziny, a także swoje niecodzienne przygody i przemyślenia. Na początku Miziołek przedstawia swoich rodziców – Mamiszona, który wciąż zachowuje się jak nastolatka, nie potrafi gotować i przypala każdy placek oraz Papiszona, maniaka techniki komputerowej, wielkiego łakomczucha. Wspomina też o swoich dwóch młodszych siostrach – Kaszydle (lat cztery i trochę, kłamczucha i skarżypyta) oraz Małym Potworze trojga imion (Annie Klementynie Natalii), który skończył rok.

Już od pierwszej strony książka wszystkich bardzo zaciekawiła. Wspólne czytanie wybranych fragmentów wprawiło małych klubowiczów w znakomity humor. Dzieci zgodnie uznały, że rodzina Miziołka nie jest typową rodziną, którą można spotkać na co dzień. Zapiski Miziołka zainspirowały również dzieci do napisania własnego dziennika… Czy będzie on równie wesoły i zabawny? Przekonamy się o tym na naszym majowym spotkaniu.

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieciDyskusyjny Klub Książki dla dzieciDyskusyjny Klub Książki dla dzieci

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieciDyskusyjny Klub Książki dla dzieci