Z wizytą w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie

Z wizytą w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie27 lutego dzieci z Dyskusyjnego Klubu Książki - działającego od niedawna w Bibliotece Publicznej w Bolechowicach - odwiedziły Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie. Było to pierwsze spotkanie  w ramach zaplanowanego cyklu: Lekcje i warsztaty w bibliotece na Rajskiej.

Na początku spotkania dzieci zapoznały się ze zbiorami zgromadzonymi w oddziale dziecięcym WBP oraz z zasadami wypożyczania. Poznały także historię powstania książki i miały okazje zobaczyć jej różne formy na przestrzeni wieków. Z wielkim zainteresowaniem oglądały książki dla ludzi niewidomych pisane alfabetem Braille’a.

Po wysłuchaniu opowiadania o perypetiach Franklina, który zgubił książkę wypożyczoną z biblioteki, udaliśmy się do introligatorni. Tutaj zobaczyliśmy w jaki sposób odnawia się zniszczone książki. Duże wrażenie na wszystkich wywarły bardzo stare maszyny introligatorskie i materiały potrzebne do wykonania oprawy a także wystawa najróżniejszych „zakładek”, które czytelnicy zostawili w oddawanych do biblioteki książkach.

Potem przeszliśmy do pięknej, kolorowej czytelni. Tutaj czekały na nas różne materiały plastyczne, z których dzieci wykonały swoje zakładki. Na zakończenie zajęć, każdy mógł wybrać ze zbiorów wypożyczalni dowolną książkę i zasiąść z nią w zaciszu bibliotecznej czytelni.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z klasy 2c ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach pod opieką wychowawczyni Marii Półtorak.

Z wizytą w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w KrakowieZ wizytą w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w KrakowieZ wizytą w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie