Bajkowy karnawał z Babcią Matyldą

Bajkowy karnawał z Babcią MatyldąW lutym Babcia Matylda wraz z Elzą i Bestią zaprosiła swoich przedszkolaków na bajkowe spotkanie karnawałowe. Dzieci uważnie słuchały o karnawałowych tradycjach oraz opowieści o małej myszce, która zachorowała i musiała leżeć w łóżeczku, było jej smutno, bo bardzo chciała zatańczyć z królewiczem, ale cóż… marzenia nie zawsze się spełniają.

Oczywiście wszystko dobrze się skończyło… myszka nie mogła pójść na bal, więc bal przyszedł do niej. Rodzice, brat oraz przyjaciele urządzili w jej pokoju prawdziwe przyjęcie, a braciszek przebrany za królewicza zatańczył z nią najpiękniejszego walca. Na podstawie tej opowieści dzieci dowiedziały się co to jest przyjaźń, jak bardzo ważne jest to, że możemy na kimś polegać, być życzliwym i serdecznym dla swoich bliskich. Ale cóż byłby to za bajkowy karnawał bez tańców? Na szczęście do biblioteki zaglądnęła na chwilkę Królewna, która biegała od balu do balu i u Babci Matyldy chciała trochę odpocząć, ale jak zobaczyła dzieci, to zmęczenie zaraz jej przeszło i chętnie tańczyła z naszymi przedszkolakami. Na zakończenie spotkania dzieci malowały postacie z bajek i umieszczały na sali balowej u Pięknej i Bestii.

Spotkania realizowane były w cyklu Opowieści Babci Matyldy i odbywały się w bibliotece w Balicach. Uczestniczyły w nich dzieci z Samorządowego Przedszkola w Balicach i Akademii Małych Tygrysków w Balicach. Łącznie w zajęciach wzięło udział ok. 50 przedszkolaków. Naszym celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci w każdym wieku, oswajanie ich z książką oraz zachęcanie i przyzwyczajanie od najmłodszych lat do korzystania z biblioteki.

DZIECI Z PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO W BALICACH

Bajkowy karnawał z Babcią MatyldąBajkowy karnawał z Babcią Matyldą

DZIECI Z AKADEMII MAŁYCH TYGRYSKÓW W BALICACH

Bajkowy karnawał z Babcią MatyldąBajkowy karnawał z Babcią MatyldąBajkowy karnawał z Babcią MatyldąBajkowy karnawał z Babcią Matyldą