Zaczarowany świat origami

Zaczarowany świat origamiW czwartek 16 lutego w naszej bibliotece odbył się wernisaż wystawy "Zaczarowany świat origami", na której swe niezwykle kolorowe prace przedstawiły dzieci z grupy "Wiosna", uczęszczające do Przedszkola Samorządowego z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie.

Zanim jednak goście przystąpili do podziwiania prac na sali niespodziewanie zjawiła się dziwna biała postać. Zaskoczonym dzieciom przedstawiła się jako księżniczka Pirlipatka (w tej roli rewelacyjna Agnieszka Mleczko) bardzo nieszczęśliwa z powodu utraty kolorów. Na szczęście za pomocą kleju i kolorowych karteczek - z niewielką pomocą rodziców - udało się szybko przywrócić kolory na białej sukni oraz uśmiech na twarzy księżniczki. Szczęśliwa Pirlipatka postanowiła odwdzięczyć się maluchom składając razem z nimi samoloty z papieru czy pokazując jak ze zwykłego ręcznika zrobić uroczego misia. I tak świetna zabawa powoli dobiegała końca. Smutny czas pożegnania z księżniczką osłodził dzieciom magiczny stolik z ciasteczkami, który pojawił się nie wiadomo kiedy i nie wiadomo skąd...

Prace przedszkolaków można będzie oglądać w bibliotece aż do 17 kwietnia. Serdecznie zapraszamy!

Bardzo dziękujemy za przybycie Janinie Wilkosz - dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół oraz przedstawicielom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabierzowie - dyrektor Marcie Dudek oraz wicedyrektorom Beacie Wilczyńskiej oraz Dominice Tarnowskiej-Psarskiej. Wyrazy podziękowania składamy również paniom wychowawczyniom a także rodzicom małych artystów.

Zaczarowany świat origamiZaczarowany świat origamiZaczarowany świat origami