Na skróty przez historię Zabierzowa

Na skróty przez historię Zabierzowa21  czerwca  odbyła się kolejna gra terenowa pod hasłem „Na skróty przez historię Zabierzowa”.  Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ oprócz uczniów naszego gimnazjum wzięli w niej udział uczniowie ze Stanów Zjednoczonych, z zaprzyjaźnionego z naszą gminą miasta Camas.

Polsko-amerykańskie  drużyny z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zadania dotyczące najważniejszych wydarzeń z historii naszej miejscowości. Na boisku przy gimnazjum uczniowie wzięli udział w sztafecie, w której należało przekazać w języku angielskim następnemu zawodnikowi, informację na temat Zabierzowa. Ważnym punktem było znalezienie znicza oraz oddanie czci poległym partyzantom na zabierzowskim cmentarzu. Oprócz tego uczestnicy szukali informacji na temat powstania kościoła w Zabierzowie oraz historii zabierzowskich kapliczek. Uczestnicy gry wykazali się także talentem plastycznym, wykonując w bibliotece publicznej ilustracje do legendy o rycerzu Kmicie.

Dla naszych gości była to także krótka wycieczka po Zabierzowie. Wszyscy wykazali się wiedzą oraz dobrą kondycją, a nasi amerykańscy koledzy z pewnością długo nie zapomną wizyty w Zabierzowie.

Na skróty przez historię ZabierzowaNa skróty przez historię ZabierzowaNa skróty przez historię Zabierzowa