Słowniczki astronomiczne już gotowe

Kosmos - nasze wielkie podwórko!Na biblioteczną półkę trafiły słowniczki astronomiczne, których autorami są uczniowie klasy 1c, biorący udział w projekcie - Kosmos – nasze wielkie podwórko!

W trakcie czterech miesięcy realizowania projektu, dzieci prawie na każdych zajęciach poznawały bogate słownictwo związane z astronomią i kosmosem. Jak to wszystko zapamiętać? Znaleźliśmy na to świetny sposób. Zdobytą wiedzę pierwszoklasiści utrwalali tworząc swój własny słowniczek astronomiczny. Zanim jednak przystąpili do pracy, dowiedzieli się co to jest słownik, jak jest zbudowany i  poznały jego różne rodzaje. Podczas zabawy w skojarzenia przypomnieli sobie wszystkie litery alfabetu, a później wspólnie tworzyli literowe  łamigłówki. Na zakończenie każde dziecko otrzymało piękny szkicownik, który zabrało do domu, by pod okiem rodziców rozpocząć swoją  twórczą pracę wcielając się  w rolę autora oraz ilustratora swojej pierwszej naukowej publikacji. Już wkrótce  małe książeczki zaczęły zapełniać się nowymi wyrazami i pięknymi ilustracjami. Efekty czteromiesięcznej pracy naszych małych bohaterów będzie można podziwiać na wystawie podczas finałowego Balu nie z tej Ziemi. My już dziś możemy do nich zaglądnąć…

Później słowniczki powrócą na biblioteczną półkę i być może zachęcą niejednego małego czytelnika do zainteresowania się i  poznawania  Kosmosu – naszego wielkiego podwórka!.

Kosmos - nasze wielkie podwórko!Kosmos - nasze wielkie podwórko!Kosmos - nasze wielkie podwórko!

Kosmos - nasze wielkie podwórko!Kosmos - nasze wielkie podwórko!

Kosmos - nasze wielkie podwórko!

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK

w programie „Na dobry początek!