Chochlik w bibliotece

Chochlik w biblioteceW czwartkowy poranek naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z prywatnego przedszkola „Słoneczne Wzgórze” z Zelkowa. Dzieci chciały zobaczyć jak wygląda biblioteka i dowiedzieć się w jaki sposób można wypożyczać książki.

Kiedy weszły do biblioteki zastały okropny bałagan i bardzo zaskoczoną panią bibliotekarkę, która nie mogąc uwierzyć w panujący w bibliotece chaos aż łapała się za głowę. Bałagan był straszny. Stolik i krzesła były poprzewracane a książki porozrzucane po całej bibliotece. Pani z biblioteki wyjaśniła dzieciom, że zazwyczaj panuje tu ład i porządek. Książki stoją pięknie poukładana na półkach wszystkie na swoich miejscach.

Okazało się, że sprawcą całego zamieszania był chochlik Wieciksiążek, który na co dzień mieszka sobie w bibliotece miedzy książeczkami. Dzieci wspólnie z Panią zawołały niesfornego Wierciksiążka i powiedziały jak należy zachowywać się w bibliotece. Chochlik zgodził się z naszymi miłymi gośćmi, obiecał, że się poprawi i nie będzie już bałaganił i psocił. Jak powiedział tak zrobił. W trakcie spotkania wszystko pięknie wysprzątał i przeczytał dzieciom bajkę pt. ”Bałagan w Bibliotece”. Największą radość sprawiła jednak chochlikowi zabawa z dziećmi. Przedszkolaki też były zadowolone z poprawy chochlika, ponieważ na zakończenie spotkania zaśpiewały dwie śliczne piosenki o dżungli.

Bardzo dziękujemy naszym małym czytelnikom za odwiedziny w naszej bibliotece. Mamy nadzieję, że jak przyjdą  do nas kolejny raz, chochlik Wieciksiążek nie będzie już płatał takich figli.

Chochlik w biblioteceChochlik w biblioteceChochlik w bibliotece