W bibliotece jest fajnie!

W bibliotece jest fajnie!Pod takim hasłem 12. 05. 2016 r.  w bibliotece w Balicach w ramach XIII Tygodnia Bibliotek odbyły się dwa spotkania z przedszkolakami z Samorządowego Przedszkola w Balicach.

O godz. 11.00 odwiedziła nas najmłodsza grupa dzieci, jakież było ich zdziwienie gdy zobaczyły porozrzucane książki, przewrócony stolik i krzesełka. Pani bibliotekarka poprosiła dzieci o pomoc w porządkowaniu biblioteki, przy tej okazji maluchy dowiedziały się, że książeczki powinny stać równiutko na półeczkach, a w bibliotece powinien panować ład i porządek. Gdy już było wszystko poukładane zastanawialiśmy się wspólnie dlaczego był taki bałagan, szybko zorientowaliśmy się, że cały ten nieporządek to sprawka zaprzyjaźnionego z biblioteką skrzata Gryziksiążka, który na co dzień mieszka w balickiej bibliotece i pilnie pomaga pani bibliotekarce w pracy.  Jakiś niesforny chochlik wstąpił w naszego skrzata i kazał mu porozrzucać książeczki, chociaż Gryziksiążek wcale tego nie chciał.  Był tak zawstydzony, że bał się pokazać dzieciom na oczy, dopiero nasze wspólne wołanie wywabiło go ze swojego ukrycia. W dalszej części spotkania już nie było niespodzianek, skrzacik był bardzo grzeczny przeczytał książeczkę pt. „Bałagan w bibliotece” i obiecał, że już nigdy nie pozwoli namówić się chochlikowi do łobuzowania w bibliotece.

W bibliotece jest fajnie!W bibliotece jest fajnie!W bibliotece jest fajnie!

O godz. 12.30  do biblioteki przybyły dwie grupy starszych dzieci, starszaki z naszą biblioteką są już zaprzyjaźnione spotykamy się często na bajkowych opowieściach, ale tym razem było zupełnie inaczej,  to nie pani bibliotekarka opowiadała bajkę, tylko zagubiona Calineczka prosiła dzieci, żeby pomogły jej wrócić do swojego  zaczarowanego baśniowego świata, ale jakim sposobem  Calineczka znalazła się w Balicach? Otóż zły czarownik zaczarował biedną małą dziewczynkę i dopiero wykonanie siedmiu zadań z pomocą dzieci pozwoli jej powrócić do swojego księcia. Oczywiście naszym przedszkolakom nie trzeba było dwa razy powtarzać! Brawurowo wykonywały zadanie za zadaniem: odgadły wszystkie zagadki, znały wszystkich bajkowych bohaterów, wspaniale tańczyli i tak dalej… i tak dalej… czar prysnął,  zadowolona Calineczka serdecznie dzieciom podziękowała i obiecała, że opowie wszystkim swoim przyjaciołom jak wspaniałe są przedszkolaki z Balic.

W bibliotece jest fajnie!W bibliotece jest fajnie!W bibliotece jest fajnie!

W bibliotece jest fajnie!W bibliotece jest fajnie!

W bibliotece jest fajnie!W bibliotece jest fajnie!W bibliotece jest fajnie!

W bibliotece jest fajnie!W bibliotece jest fajnie!