"Małe i duże papugi podróże"

Małe i duże papugi podróże13 kwietnia w bibliotece w Balicach rozpoczął się nowy cykl spotkań z dziećmi organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Czytam sobie w bibliotece, jest to kontynuacja programu realizowanego przez GBP w Zabierzowie. Na pierwsze zajęcia literackie  pt. „Małe i duże papugi podróże” zaprosiliśmy dzieci z III klasy szkoły podstawowej w Balicach.

Za sprawą książki Rafała Witka "Maja na tropie jaja" wybraliśmy się w wirtualną, pełną przygód  podróż. Wykorzystując przygotowane przez bibliotekarkę podróżnicze sprzęty, mapy, oraz prezentację multimedialną uczniowie poszerzyli wiedzę na temat podróży i podróżowania, poznały również mnóstwo geograficznych ciekawostek. Ogromne zaciekawienie wzbudziła płachta ratunkowa, która w ekstremalnych warunkach służy jako namiot ratujący życie, oczywiście wszyscy musieli na własnej skórze poczuć powiew grozy halnego wiatru, śnieżycy, a nawet spadającej lawiny. Dzieci bawiły się doskonale, a bibliotekarka drżała o całość cennego ekwipunku podróżnika (w tym miejscu chciałam serdecznie podziękować czytelnikowi i przyjacielowi naszej biblioteki panu Krzysztofowi Gaudynowi, który chętnie nam pożyczył swoje sprzęty turystyczne. Może uda nam się go namówić na spotkanie, aby opowiedział nam o swoich górskich wyprawach). Po niebezpiecznych górskich przygodach wróciliśmy do naszych warsztatów. Dzieci spakowały swoje walizki, wybrały środek transportu i udaliśmy się w podróż międzykontynentalną. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały Mapę Świata, przy której zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Spotkania w ramach akcji Czytam sobie w bibliotece to świetna promocja czytelnictwa, której adresatami są najmłodsi czytelnicy.

Małe i duże papugi podróżeMałe i duże papugi podróżeMałe i duże papugi podróże