Trzy, dwa, jeden, zero… start!

Kosmos - nasze wielkie podwórko!Rozpoczynamy naszą kosmiczną podróż po wszechświecie. Zabieramy ze sobą uśmiech, dobry humor i dużo zapału do zdobywania  nowej wiedzy, bo jak powiedziała Maria Montessori: „Nie potrafimy pojąc żadnego przedmiotu, którego dotykamy, ani atomu, ani komórki, bez wiedzy o wielkim wszechświecie”.

1 marca Biblioteka w Bolechowicach rozpoczęła realizację projektu; „Kosmos – nasze wielkie podwórko!”- skierowanego do uczniów klasy 1c Szkoły Podstawowej w Bolechowicach. Celem projektu jest umożliwienie dzieciom samodzielnego poznawania i odkrywania otaczającego je świata, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań astronomią, fizyką i techniką oraz przekonanie dzieci, że nauki ścisłe nie są trudne i można je zrozumieć i polubić. Literackim przewodnikiem po kosmosie będzie Marcelinka, bohaterka książki Janusza Wiśniewskiego pt. ”W poszukiwaniu najważniejszego. Bajka trochę naukowa”.

Spotkanie z Rodzicami w Szkole Podstawowej w Bolechowicach

Kosmos - nasze wielkie podwórko!Kosmos - nasze wielkie podwórko!Kosmos - nasze wielkie podwórko!

Realizacja projektu opiera się na stałej współpracy z rodzicami. Poprzez działania projektowe chcemy stworzyć możliwość rodzinnej, kosmiczno - edukacyjnej zabawy. Spotkanie utwierdziło nas w przekonaniu, że rodzice bardzo chętnie włączą się w nasze działania i już zadeklarowali swoją pomoc.

Spotkanie w Bibliotece Publicznej w Bolechowicach - "Kosmos czeka na nas"

Kosmos - nasze wielkie podwórko!

Następnego dnia do naszej kosmicznej drużyny dołączyły przedszkolaki z Prywatnego Przedszkola Magnificat w Bolechowicach

Kosmos - nasze wielkie podwórko!

oraz pierwszoklasiści z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Horyzont w Bolechowicach.

Na dobry początek

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK

w programie „Na dobry początek!