Spotkanie z Jolantą Szwalbe

Spotkanie z Jolantą SzwalbeW środę 24 lutego w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z Jolantą Szwalbe, autorką antologii cytatów, pierwszą edytorką i założycielką Wydawnictwa im. Benjamina Franklina. Autorka ma w swoim dorobku sześć zbiorów cytatów. Znajdziemy wśród nich 1000 myśli Jana Pawła II albo cytaty pomagające podjąć trafne decyzje finansowe, czy rozbudzające w człowieku ducha przedsiębiorczości.

Jest też zbiór egzystencjalnych mądrości mówiących o tym, jak odnaleźć źródło radości życia oraz jak z wdziękiem się zestarzeć. Głównie tym ostatnim zagadnieniom poświęcona była prelekcja autorki, stąd też tytuł naszego spotkania – Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu.

Pani Jolanta przez prawie godzinę, niezwykle ciekawie i z dużą dozą humoru przytaczała cytaty, w których znaleźć można podpowiedzi, jak radzić sobie w trudnych chwilach, gdzie szukać motywacji do działania, jak odnaleźć radość i sens w kolejnych etapach życia czy wreszcie jak cieszyć się starością.

Na koniec spotkania pani Jolanta podpisała czytelnikom swoje książki.

Spotkanie z Jolantą SzwalbeSpotkanie z Jolantą SzwalbeSpotkanie z Jolantą Szwalbe