"Tamte cudowne lata" Marian Izaguirre w Dyskusyjnym Klubie Książki

Dyskusyjny Klub KsiążkiNa styczniowym spotkaniu DKK w Bibliotece w Bolechowicach dyskutowaliśmy o książce pt. Tamte cudowne lata. O autorce powieści - Marian Izaguirre wiemy, że urodziła się w Bilbao, a teraz mieszka w Madrycie, w domu pełnym książek, dobrej muzyki i przyjaciół. Od ukończenia studiów dziennikarskich pracuje w mediach i reklamie, jednocześnie zajmując się pisaniem.

Tym razem, w roli moderatora  dyskusji wystąpiła Lidka, jedna z uczestniczek DKK, która na początek przygotowała bardzo ciekawy komentarz historyczny  na temat wojny domowej w Hiszpanii, albowiem w Tamtych cudownych latach  znajdziemy odniesienie do tych właśnie czasów. Głównymi bohaterami powieści są:  Alice, samotna angielka, miłośniczka literatury, oraz Matias i Lola, którzy prowadzą  antykwariat w odległej dzielnicy Madrytu. Poznają się przypadkowo, kiedy Alice spotyka Matiasa niosącego pod pachą stertę książek i śledząc go trafia do zapomnianego antykwariatu. Od tej pory będzie tam częstym gościem...

Książka Izaguirre reklamowana jako podobna do Cienia wiatru Zafona (naszym zdaniem na wyrost), nie wywołała w nas żadnych głębszych emocji, nie znaleźliśmy w niej tego niepowtarzalnego klimatu, a przewidywalność fabuły osłabiła przyjemność jej lektury.

Zapraszamy na spotkanie 31 marca o godz. 19.00 – tematem dyskusji będzie Córka grabarza  J.C.Oetes.