"Spotkanie z książką" - ferie w bibliotece

Spotkanie z książką W środę, 20 stycznia w naszej bibliotece odbyły się zajęcia dla dzieci pt "Spotkanie z książką". Bohaterką spotkania była Czarna książka kolorów, autorstwa Meneny Cottin. Opowiada ona o dwóch chłopcach z których jeden jest niewidomy i dla niego kolory są zapachami, smakami i dźwiękami. Na czarnych kartach oprócz tekstu tradycyjnego i pisanego alfabetem Braille'a, występują wypukłe ilustracje, które nie tylko można oglądnąć ale także dotknąć.

Podczas zajęć dzieci obejrzały krótką prezentację z któej dowiedziały się jak należy zachować się w towarzystwie osób niewidomych, jak można im pomóc a czego robić nie należy. Później opowiadały o swoich ulubionych kolorach. Z zawiązanymi oczami poruszały się po bibliotece, mając za zadanie trafić do kolegi, który ich woła oraz wybierały z pudła przedmioty, które odgadywały wyłącznie za pomocą dotyku. Na zakończenie zajęć dzieci naklejając czarną plastelinę na czarne kartki tworzyły własne ilustracje do Czarnej książki kolorów.

Zajęcia były częścią ferii organizowanych przez Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów.

Spotkanie z książkąSpotkanie z książkąSpotkanie z książką