"Syrop maga Abrakabry" - spotkanie w ramach projektu "Czytam sobie w bibliotece"

Syrop maga AbrakabryW październiku nasza biblioteka rozpoczęła cykl spotkań z dziećmi z klas 2 i 3 w ramach projektu Czytam sobie w bibliotece. "Syrop maga Abrakabry" Wojciecha Widłaka był pierwszą książką z serii Czytam sobie, wokół której toczyły się zajęcia.

Na początek, dzieci kolejno, po jednym zdaniu przeczytały książkę, aby później, własnymi słowami spróbować ją streścić, Następnie w krótkiej prezentacji pokazaliśmy jak wyglądają bliskowschodnie świątynie (Błękitny Meczet) czy warowne zamki i porównaliśmy je do znajdujących się w naszej części Europy, czym różnią się sułtani od królów oraz posiłkując się mapą, jak daleko jest z Polski do Turcji. Wszystkiemu towarzyszyła w tle orientalna muzyka.

Druga część zajęć polegała na ułożeniu najbardziej czarodziejskiego zaklęcia z wcześniej wylosowanych sylab. Dwuosobowe zespoły nie tylko wykazały się pomysłowością w wymyśleniu "czaru", ale aby było skuteczne, musiały je z odpowiednią intonacją wypowiedzieć.

Trzecia część zajęć polegała na odegraniu scenki, w której mag Abrakabra miesza czarodziejski eliksir i podaje go sułtanowi. Wiązanie turbanów na głowach, dobieranie szat w odpowiednich kolorach, wybór biżuterii czy wreszcie krótki występ na "scenie" sprawiły dzieciom masę radości.

Na zakończenie każdy z uczestników zajęć otrzymał dyplom oraz teczkę z niezbędnikiem młodego czytelnika (zakładka, zawieszka na drzwi, kolorowanki).

Klasa 2a pod opieką Małgorzaty Antos, Grażyny Stanisławskiej oraz Iwony Żurowskiej - 07.10.2015 r.

Czytam sobie w biblioteceCzytam sobie w biblioteceCzytam sobie w bibliotece

Klasa 2c pod opieką Grażyny Prusak - 08.10.2015 r.

Czytam sobie w biblioteceCzytam sobie w biblioteceCzytam sobie w bibliotece

Klasa 2d pod opieką Jolanty Sendor-Rojek - 21.10.2015 r.

Czytam sobie w biblioteceCzytam sobie w biblioteceCzytam sobie w bibliotece

Klasa 2b pod opieką Bogusławy Suwały - 22.10.2015 r.

Klasa 3a - 08.12.2015 r.

Klasa 3b - 10.12.2015 r.