Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa

W sobotę 5 września odbyła się IV edycja "Narodowego Czytania", ogólnopolskiej akcji odbywającej się corocznie pod patronatem Prezydenta RP, której podstawowymi celami są popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej poprzez kontakt z największymi dziełami literatury polskiej.

Po "Panu Tadeuszu" A. Mickiewicza, utworach Aleksandra Fredry i "Trylogii" H.Sienkiewicza w tym roku wybór padł na "Lalkę" Bolesława Prusa.

Narodowe Czytanie w naszej gminie odbyło się tym razem w Galerii "Na Piętrze", mieszczącej się w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów. Przybyli na spotkanie goście m.in. Starosta Krakowski Józef Krzyworzeka wraz z żoną, zostali powitani kolejno przez współorganizatorów akcji - wójta Gminy Zabierzów Elżbietę Burtan, dyrektora SCKiP Annę Domagałę oraz kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej Elżbietę Mazur.

Kluczem według którego wybrano fragmenty powieści, był wątek miłosny głównych bohaterów Izabeli Łęckiej oraz Stanisława Wokulskiego (brawurowo "przeczytanych" przez Marię Gaudyn oraz Michała Wróbla). Blisko półtoragodzinne przedstawienie upłynęło bardzo szybko w miłej atmosferze a zakończyła je Przewodnicząca Rady Gminy Maria Kwaśnik, po czym wszyscy zebrani udali się na drobny poczęstunek przygotowany przez Izabelę i Stanisława...

Podczas Narodowego Czytania "Lalki" wystąpili:

Elżbieta Burtan, Maria Kwaśnik, Elżbieta Mazur, Zofia Walczak, Barbara Golińska, Anna Domagała, Danuta Cader, Maria Gaudyn, Joanna Adamska, Michał Wróbel, Wiesław Cader, Jerzy Dąbrowski oraz Edward Machlowski.

Serdecznie dziękujemy wszystkim występującym oraz przybyłej publiczności i... zapraszamy już za rok.

Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława PrusaNarodowe Czytanie "Lalki" Bolesława PrusaNarodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa