Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki MnożeniaOstatni piątek września był już po raz piąty Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji dzieci zorganizowały akcję "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają", podczas której odwiedziły ratusz, komisariat policji oraz inne instytucje publiczne.

I nam się nie upiekło, bo do biblioteki zawitali drugoklasiści pod opieką Małgorzaty Antos. Chwilę później zaczął się "egzamin" ze znajomości tabliczki mnożenia. I niby to była tylko zabawa, ale w krzyżowym ogniu pytań na twarzach odpytywanych nieraz pojawił się nerwowy tik, czy na czole zaperliła się kropla potu... Na szczęście wszyscy z nas odpowiedzieli poprawnie na pytania, co wiązało się z otrzymaniem tytułu eksperta tabliczki mnożenia potwierdzonego odpowiednim certyfikatem.

Światowy Dzień Tabliczki MnożeniaŚwiatowy Dzień Tabliczki MnożeniaŚwiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia