"W Drabikowie…" czyli zapraszamy do czytania książek Wiesława Drabika.

"W Drabikowie…" czyli zapraszamy do czytania książek Wiesława Drabika. Na swojej stronie Wiesław Drabik prezentuje swój portret z kotem, podobnie na plakatach. Nie mamy wątpliwości, że jest przyjacielem zwierząt, bo są one bohaterami prawie wszystkich jego książek . Na czwartkowym spotkaniu z „zerówkowiczami” w Bibliotece Publicznej w Rudawie czytaliśmy jedną z wierszowanych opowieści pana Drabika Jak pies z kotem i przekonaliśmy się, że tytułowe powiedzenie nie zawsze prawdziwie określa kontakty między tymi zwierzętami.

Wśród wielu zgromadzonych przez bibliotekę książek tego autora dzieci dostrzegły na okładkowych ilustracjach cały „zwierzyniec” . Wybraliśmy kilka, a dzieci wykonały bibułowe portrety kota, bociana, wiewiórki, owieczki z zamiarem ozdobienia biblioteki na zbliżające się spotkanie z Wiesławem Drabikiem. Ciekawe, czy autorowi zabawnych wierszy spodobają się ilustracje?

W spotkaniu  wzięły udział dzieci z grupy „0” Szkoły Podstawowej w Rudawie pod opieką H. Grzegorek

"W Drabikowie…" czyli zapraszamy do czytania książek Wiesława Drabika."W Drabikowie…" czyli zapraszamy do czytania książek Wiesława Drabika."W Drabikowie…" czyli zapraszamy do czytania książek Wiesława Drabika.