Opowieści z uśmiechem

Opowieści z uśmiechemWiesław Drabik mówi skromnie, że nie jest Brzechwą, ale wywołuje swoimi wierszami pewnie tyle samo śmiechu, co autor Kaczki Dziwaczki. Mogliśmy się o tym przekonać na poniedziałkowym spotkaniu 18 maja w Bibliotece Publicznej w Rudawie. Autor ponad dwustu książek dla dzieci opowiadał naszym najmłodszym czytelnikom, przedszkolakom i „zerówkowiczom” również o tym, jak zaczął pisać wiersze i ilustrować.

Wykształcony na Akademii Górniczo-Hutniczej magister inżynier chemii zaczął od „wiosennego wiersza” napisanego na poczekaniu dla swojej córki do szkoły. Wiersz spodobał się nie tylko kolegom i nauczycielowi córki, ale dotarł też do osoby, która oceniła go profesjonalnie i zaproponowała autorowi współpracę. Czy łatwo pisać wierszowane opowieści? Próbowaliśmy dopowiadać kończące wers wyrazy i okazało się, że może wyjść z takiego układania bardzo śmieszna, ale nie zawsze sensowna zwrotka. Śmiechu było w tej zabawie co niemiara, bo autorzy najlepszych odpowiedzi byli nagradzani przez naszego gościa kolorowymi zakładkami, naklejkami i zabawnymi rymowankami. Niektórzy zachęceni przez autora podsuwali też pomysły zakończenia historii opowiedzianej w książce Uciekł niedźwiedź. W tę zabawę z rymami włączyły się wszystkie dzieci, i naszemu gościowi trudno było wybierać i szukać w „lesie rąk”, tych którzy jeszcze nie mieli okazji czegoś powiedzieć. Dziękujemy panu Wiesławowi za śmieszne wierszowane bajeczki, za wpisy i autografy dla czytelników oraz za zaproszenie w naszym i swoim imieniu do odwiedzania bibliotek i czytania książek.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP NP. i ze Szkoły Podstawowej w Rudawie pod opieką M.Skotnicznej, Siostry Beaty, H.Grzegorek, A.Watoły i E.Nobis.

Opowieści z uśmiechemOpowieści z uśmiechemOpowieści z uśmiechem