W krainie baśni

W krainie baśniW maju bibliotekę w Zabierzowie odwiedziły licznie przedszkolaki. Spotkania z naszymi najmłodszymi czytelnikami zatytułowaliśmy W krainie baśni, więc o ich poprowadzenie postanowiliśmy poprosić znaną postać z bajki. Tym razem nasze zaproszenie (wywołując szeroki uśmiech na buziach dzieci) przyjął Kopciuszek.

Na początek dokładnie „przeegzaminował” naszych małych gości z ogólnej znajomości bajek, włącznie z tą z której sam do nas przybył. Kopciuszek czytał krótką wierszowaną zagadkę, pokazywał ilustrację lub wyciągał ze swojego zaczarowanego kuferka przedmiot a dzieci odgadywały tytuł bajki. Bardzo nas wszystkich ucieszyło, że w czasach internetu, gier czy ogromnej ilości filmów dla najmłodszych, dzieci w dalszym ciągu wiedzą kim był Alladyn, Kot w Butach, Jaś i Małgosia czy Calineczka. Po części sprawdzającej „bajkową wiedzę” Kopciuszek (niczym instruktorka fitnessu) zarządził ożywiającą ciało i umysł zabawę ruchową. Później, aby nieco odpocząć dzieci udały się w kierunku naszego kącika z książkami dla najmłodszych. I tak spotkanie powoli dobiegło końca. Jeszcze tylko pamiątkowa fotografia i… w bibliotece zrobiło cicho i pusto.

Już nie możemy doczekać się kolejnych odwiedzin, a tymczasem zapraszamy do nas codziennie wszystkie dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Książki (i my) czekają na Was.

W poniedziałek (11maja) odwiedziły nas dzieci z grupy Montessori "Maki" z przedszkola Fantazja z Bolechowic, pod opieką Katarzyny Muchy, Mileny Furmanek oraz Marty Paradowskiej. We wtorek (12 maja) dwie grupy dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zabierzowie. Grupa III czterolatków pod opieką Ewy Kędzierskiej i Kai Kozery oraz grupa IV pięciolatków pod opieką Ewy Synowiec i Ewy Greli. W piątek (29 maja) dwie grupy dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zabierzowie. Grupa II trzylatków oraz Grupa Integracyjna pod opieką Agaty Jagło, Agnieszki Wróbel oraz Barbary Wijas.

Grupa Montessori "Maki" z przedszkola Fantazja z Bolechowic

Grupy III i IV z Przedszkola Samorządowego w Zabierzowie