Grupa Rękodzielnicza przy Bibliotece Publicznej w Rudawie z wizytą w Łodzi

V Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła ArtystycznegoNasza Grupa Rękodzielnicza przy Bibliotece Publicznej w Rudawie może się pochwalić pierwszym znaczącym sukcesem. Grupa przetrwała po zakończonym w ubiegłym roku projekcie Przekaż dalej, czyli sztuka wzbogaca i łączy pokolenia. Uczestniczki zainteresowane haftem, frywolitką, koronką klockową, koronką wykonywaną szydełkiem i na drutach spotykają się w co drugi czwartek miesiąca. Prócz takich samych zainteresowań łączy je jeszcze miejsce spotkań – biblioteka.

To tu spędzają wolny czas, wymieniają się wzorami, uczą się nowych, planują też wspólne wyjazdy na różne imprezy, wystawy, kiermasze. Zachęcone przez Samorządowe Centrum Kultury do udziału w wielkanocnym kiermaszu pokazały później swoje prace w skansenie w Wygiełzowie na kiermaszu towarzyszącym Przeglądowi Zespołów Obrzędowych.

12 czerwca siedem pań z grupy uczestniczyło w otwarciu V Ogólnopolskiej Wystawy Rękodzieła Artystycznego „Z nici Ariadny” organizowanej co trzy lata w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Dla naszych pań ten wyjazd był wielkim wydarzeniem, bo ich prace zostały zakwalifikowane i pokazane na wystawie, a nazwiska autorek znalazły się w katalogu wśród znakomitych twórców amatorów z różnych regionów Polski. Wystawa zachwyca wielością użytych technik, precyzją wykonania, estetyką oraz połączeniem piękna i użytkowości. Dla naszej grupy wystawa stała się też okazją do szukania inspiracji jak również potwierdzeniem dla każdej z osobna, że warto było zacząć i… tyle jeszcze przed nami.

V Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła ArtystycznegoV Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła ArtystycznegoV Ogólnopolska Wystawa Rękodzieła Artystycznego