Dzień Kobiet

Dzień Kobiet 2015Dzień Kobiet minął ... Czas już przeto
(jako, że sprawę się docenia)
raz zastanowić się nad kobietą…
Po męsku: bez zastanowienia!

8 marca to jeden z niewielu dni w roku, kiedy kobiety są najważniejsze, są nawet ważniejsze od mężczyzn. Mogliśmy się o tym przekonać w Zelkowie.

Panowie z gracją i galanterią obsługiwali przybyłe na wspólne biesiadowanie panie. Bardzo sprawnie roznosili specjały kuchni: ciasta, desery, gołąbki, napoje (różne), może nawet sami te pyszne dania przygotowali (tego niestety nie wiemy). Pan Andrzej Krawczyk serdecznie przywitał licznie zgromadzone Panie oraz zaproszonych gości m.in wójta Gminy Zabierzów panią Elżbietę Burtan, wicewójta pana Wojciecha Burmistrza, państwa Krystynę i Józefa Kruków, pana Kazimierza Czekaja wraz z małżonką, państwa Elżbietę i Andrzeja Ziarkowskich. Wieczór rozpoczął się  brawurowo zaśpiewaną piosenką Baby, ach te baby przez zespół dziewczynek, które ćwiczą wokal w Samorządowym Centrum Kultury w Zabierzowie, potem na scenie pojawił się kabaret AA (Anonimowi Artyści) z programem Bez kwiatka nie wracaj.  Publiczność bawiła się doskonale, wybuchy śmiechu, wspólne śpiewanie znanych piosenek oraz gromkie brawa świadczyły o tym, że występ się podobał. Na zelkowskiej scenie kabaret występował w składzie: Maria Gaudyn, Renata Jaśkowska, Anna Domagała, Włodzimierz Mazoń, Michał Wróbel i Karol Stanisławski.

Jeszcze nie opadły emocje, jeszcze w uszach dźwięczały melodie polskich szlagierów, a my już następnego dnia przenieśliśmy się do Zabierzowa, do Centrum Kultury i znowu sala wypełniła się po brzegi paniami i panami, którzy w tym dniu byli tylko uroczym dodatkiem dla swojej towarzyszki. Pani dyrektor Jolanta Sibila przywitała wszystkich bardzo serdecznie, przede wszystkim wójta Gminy Zabierzów panią Elżbietę Burtan, panią przewodniczącą Rady Gminy Marię Kwaśnik, pana Starostę Józefa Krzyworzekę wraz z małżonką. Tak jak w Zelkowie część artystyczną rozpoczął zespół wokalny, a następnie zaprosiliśmy publiczność do wysłuchania i oglądania spektaklu muzyczno – kabaretowego  Nie igraj z kobietą, bo każda ma dwie twarze. W naszym programie pojawiały się dwie kobiety: Zofia Dubiel, która przy rewelacyjnym akompaniamencie Piotra Mikołaja Matysika śpiewała stare romantyczne polskie  przeboje oraz piosenki Edith Piaf i Maria Gaudyn, która w kabaretowych skeczach była postrachem dla swoich scenicznych partnerów: Michała Wróbla i Karola Stanisławskiego. Można powiedzieć, że na scenie spotkały się  dwie kobiece osobowości: demoniczna i romantyczna, gdy jedna rozpaliła męskie serce romantyczną piosenką, druga natychmiast pokazała mu gdzie jest jego miejsce. Te dwa wulkany kobiecości starał się połączyć Leszek Sibila, który prowadził całe spotkanie.

Kabaret AA (Anonimowi Artyści) działa od dwóch lat przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabierzowie (cieszą nas opinie widzów, że z występu na występ jesteśmy coraz lepsi).

Dzień Kobiet w Zelkowie (7 marca 2015 r.)

Dzień Kobiet 2015Dzień Kobiet 2015Dzień Kobiet 2015

Dzień Kobiet w Zabierzowie (8 marca 2015 r.)

Dzień Kobiet 2015Dzień Kobiet 2015Dzień Kobiet 2015