Książka na wakacje

Książka na wakacjeUczniowie już sklasyfikowani oczekują końca roku szkolnego. Nie wszyscy mają sprecyzowane plany wakacyjne, a ci, którzy zamierzają wyjechać na wypoczynek, część lata i tak spędzą w domu rodzinnym. Dwumiesięczne wakacje to długi czas, który można wykorzystać na rozmaite rozrywki i relaks w domu i poza domem. To również dobry czas na czytanie.

W poniedziałek, 16 czerwca, w Bibliotece Publicznej w Rudawie gościliśmy gimnazjalistów, którym prezentowaliśmy propozycje wakacyjnej książki - słowo lektura źle się młodym ludziom kojarzy, zwłaszcza w wakacje. W naszej ofercie znalazły się pozycje z literatury młodzieżowej obyczajowe i fantasy. Zachęcaliśmy również do wybierania ciekawych przewodników geograficznych i książek podróżniczych. Przedstawiliśmy też wybrane tytuły z klasyki literatury pięknej polskiej i zagranicznej. Przedwakacyjne spotkanie w bibliotece było poza tym okazją dla tych, którzy znaleźli się tu pierwszy raz do poznania zasobów bibliotecznych i możliwości korzystania z nich. Było to kolejne spotkanie realizowane w ramach wieloletniego cyklu poznawania przez młodzież szkolną różnych bibliotek. Uczniowie gimnazjum odwiedzają grupowo naszą bibliotekę oraz duże biblioteki w Krakowie: Wojewódzką Bibliotekę Publiczną lub Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną. Cykl ten wymyślony przed laty przez p. Beatę Żurakowską - Wilewską realizowany jest co roku.

Książka na wakacjeKsiążka na wakacjeKsiążka na wakacje