Bajkowy Dzień Dziecka w Niegoszowicach

Dzień Dziecka w NiegoszowicachTradycją naszej biblioteki stała się współpraca ze Świetlicą Wiejską w Niegoszowicach. Nasza współpraca układa się świetnie przede wszystkim dzięki sołtysowi Edwardowi Machlowskiemu, to dzięki jego zaangażowaniu i staraniom w Niegoszowicach działa jedyny w naszej gminie Punkt Biblioteczny.

Poszerzenie oferty czytelniczej w gminie to bardzo cenna inicjatywa i tak jak obiecywaliśmy Gminna Biblioteka Publiczna w Zabierzowie stara się wspierać i uczestniczyć w życiu społeczno – kulturalnym wsi m.in przy organizowaniu imprez czytelniczych, bajkowych spotkań dla dzieci oraz imprez okolicznościowych dla dorosłych. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje sołtysa, czy Koła Gospodyń Wiejskich, a że nie brak im kreatywności, stworzona została przestrzeń w której możemy wspólnie realizować ciekawe i twórcze pomysły.

Pierwszego czerwca sołtys, Koło Gospodyń Wiejskich i nasza biblioteka zaprosili dzieci na Bajkowy Dzień Dziecka. Świetlica szybko zapełniała się dziećmi i rodzicami, przyszła nawet młodzież ciekawa co też się będzie działo? Po przywitaniu „Bajarka - bibliotekarka” zaprosiła wszystkich do krainy Baśniogrodu, w której mieszkają postacie i bohaterowie ulubionych dziecięcych fantazji, opowiedziała historię „O Janku i Królewnie, która wszystko widziała”, ta stara opowieść bardzo zaciekawiła nie tylko dzieci, ale również dorosłych, każdy chciał się dowiedzieć czy Jankowi uda się tak  schować, żeby go królewna nie odnalazła, czy będzie musiał opuścić królestwo i zostawić swoją starą matkę. W Baśnigrodzie niedaleko chatki Janka mieszkała wdowa z córeczką… i w pięknej leśnej scenografii dzieci oglądały spektakl teatralny o Czerwonym Kapturku.

W rolę matki i babci wcieliła się Przewodnicząca Koła Gospodyń – Janina Wróbel, Czerwonego Kapturka zagrała Marysia Gaudyn na co dzień bibliotekarka z Balic, Michał Wróbel brawurowo wcielił się w strasznie groźnego wilka, a nad wszystkim czuwał sołtys Edward Machlowski, który był dzielnym gajowym, uratował babcię i Kapturka, a wilka mocno związał i odprowadził do ZOO. Oczywiście nie zabrakło pysznych łakoci, które przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Były jeszcze gry, zabawy i różne „tańce połamańce”. Na zakończenie wszyscy dostali od sołtysa cukierki i balony oraz obietnicę, że za rok będzie tak samo fajnie albo i jeszcze lepiej. Scenografie i sceniczne kostiumy przygotowali pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej.

Dzień Dziecka w NiegoszowicachDzień Dziecka w NiegoszowicachDzień Dziecka w Niegoszowicach