Spotkanie ze Sławomirem Koprem

Spotkanie ze Sławomirem KopremW czwartek, 29 maja Gminną Bibliotekę Publiczną w Zabierzowie odwiedził Sławomir Koper, autor niezwykle popularnych książek historycznych. Prawie dwugodzinne spotkanie pisarza z naszymi wiernymi Czytelnikami upłynęło w mgnieniu oka, dzięki umiejętności - jaką niewątpliwie posiadł nasz Gość - polegającej na połączeniu ciekawej opowieści z dużą dozą humoru.

Autor rozpoczął od anegdoty o tym, jak na imprezie organizowanej przez jedną z największych gazet w Polsce, jako nagrodę za popularyzowanie w swoich książkach okresu II RP, otrzymał ekskluzywny zestaw kosmetyków do… pielęgnacji włosów, wraz z abonamentem do salonu fryzjerskiego. Z uwagi „na znaczny” ubytek owłosienia, nagrodę postanowił przekazać swojemu synowi.
Pisarz bardzo chętnie podzielił się z nami „kuchnią” swojego zawodu. Opowiedział o codziennym, kilkugodzinnym twórczym reżimie jaki sobie narzucił, o problemach z dostępem do materiałów IPN-u, o niekończących się sporach z wydawnictwem (przez co prace nad czasami II RP zostały zawieszone na rzecz okresu PRL-u), o podróżach za naszą wschodnią granicę w poszukiwaniu śladów polskości czy wreszcie o mniej lub bardziej sympatycznych reakcjach na swoje publikacje. Autor jednocześnie stanowczo podkreślił, że nie jest jego wolą wyciąganie na światło dzienne krzywdzących czy kompromitujących materiałów a jedynie przybliżenie czytelnikowi słabości, nałogów czy innych małych grzeszków postaci - dzięki zasługom politycznym czy literackim stojących dziś na pomnikach - za życia będących ludźmi nie pozbawionymi wad, jak my wszyscy.

Spotkanie ze Sławomirem KopremSpotkanie ze Sławomirem KopremSpotkanie ze Sławomirem Koprem

Spotkanie ze Sławomirem KopremSpotkanie ze Sławomirem KopremSpotkanie ze Sławomirem Koprem

Spotkanie ze Sławomirem KopremSpotkanie ze Sławomirem KopremSpotkanie ze Sławomirem Koprem

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj