O muzyce w poezji dla najmłodszych - spotkanie z Izabellą Klebańską

XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Gminie Zabierzów

Spotkanie z Izabellą KlebańskąWierszem o muzyce opowiadała naszym młodym czytelnikom w Bibliotece Publicznej w Rudawie Izabella Klebańska. Autorkę pięknie wydanych zbiorów poezji dla dzieci, piszącą również scenariusze programów telewizyjnych, teledysków muzycznych gościliśmy w poniedziałkowy poranek 12 maja. Autorka przyjechała do nas na spotkanie z dziećmi klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Rudawie aż z Łodzi, w której obecnie mieszka.

Spotkanie było niezwykle atrakcyjne, bo pani Izabella wprowadzając dzieci w świat muzyki wykorzystuje różne środki przekazu. Poezja, skrzypce, fragmenty muzyki poważnej odtwarzane z płyt CD towarzyszyły nam w czasie całego spotkania. Poznaliśmy bohaterkę jej pierwszej książki – Akoladę, która pomogła nam wyjaśnić zasady i elementy zapisu muzyki. Wiersz o ślimaku i żabce ze zbioru „Muzyczna zgraja” pozwolił nam poznać budowę skrzypiec . Wiersze ze zbiorów „Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie” oraz „Operowe stra…aaa……achy” wprowadził nas w temat gatunków muzycznych i kompozytorów. Uczyliśmy się też kroków dawnego tańca. Mieliśmy wyjątkową okazję spotkać się z poetką, muzykiem i popularyzatorem sztuki.

Spotkanie z Izabellą KlebańskąSpotkanie z Izabellą KlebańskąSpotkanie z Izabellą Klebańską