Śmiech to zdrowie

XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Gminie Zabierzów

Śmiech to zdrowie9 maja w Bibliotece w Zabierzowie odbyło się  przedstawienie kabaretowe "Śmiech to zdrowie". Było dowcipnie i zabawnie. Widzowie bawili się doskonale, w trakcie spotkania obaliliśmy kilka bibliotekarskich stereotypów np. ustaliliśmy (i tego się trzymajmy) że, szare, znudzone, budzące postrach.. z okularami na czubku nosa i nijakim kokiem na głowie bibliotekarki to zamierzchła przeszłość, dzisiaj biblioteki są piękne i kolorowe, a bibliotekarki - nie ujmując tym sprzed lat - uśmiechnięte i przyjaźnie nastawione do czytelników.

Oprócz wątków bibliotekarskich w naszym kabarecie dominował temat miłości, bohaterkami były kobiety porzucone, porzucające, takie które są szczęśliwe, będą szczęśliwe i takie, które szczęśliwe nigdy nie będą, bo im po prostu nigdy w życiu nikt nie dogodzi. Oczywiście przewijał się też wątek mężczyzny, ale zazwyczaj to on był przyczyną wszelkich kobiecych nieszczęść, można uogólnić i powiedzieć, że w naszym kabarecie mężczyzna był nieudacznikiem i występował w roli marginalnej, co prawda był też taki… pełen temperamentu… ten, jeden…, jedyny,  dla którego się traci rozum i w ogóle wszystko…, ale na koniec okazało się, że to żaden macho tylko księgowy (dobrze, że nie bibliotekarz). Kabaret AA (Anonimowi Artyści) czyli Maria Gaudyn, Karina Znamirowska i Michał Wróbel bardzo się wszystkim podobał, gościnnie wystąpił Edward Machlowski w roli Rysia i Krzysztof Mazur, który był obiektem zarówno kobiecych awansów jak i złości. Oprawę muzyczną spotkania stworzyli muzycy zaprzyjaźnieni z biblioteką Renata Jaśkowska i Włodek Mazoń.

Śmiech to zdrowieŚmiech to zdrowieŚmiech to zdrowie