Słowacki raj dla każdego

XI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Gminie Zabierzów

Słowacki raj dla każdegoTydzień Bibliotek w naszej gminie rozpoczął się 8 maja, spotkaniem podróżnika Andrzeja Pasławskiego z czytelnikami Biblioteki Publicznej w Bolechowicach. Nasz gość postanowił przybliżyć nam uroki naszego południowego sąsiada. Prelekcja pt. "Słowacki raj dla każdego" przekonała obecnych na spotkaniu, że nie trzeba dalekich podróży samolotem aby móc cieszyć się pięknem przyrody czy zabytków.

Wyjazd można zaplanować zarówno na kilkanaście dni lub tylko na weekend o każdej porze roku.
Z racji bardzo bogatej infrastruktury narciarskiej zadowoleni będą miłośnicy "białego szaleństwa" ale także ci lubiący piesze wycieczki. Dla tych, którzy wolą trochę odpocząć nasi sąsiedzi proponują wypoczynek w kompleksach, czynnych przez cały rok basenów z wodą geotermalną.
Na zakończenie kameralnego ale niezwykle udanego spotkania Andrzej Pasłąwski odpowiadał na zadawane pytania przy okazji ujawniając swoją "podróżniczą" miłość jaką darzy Bałkany a szczególnie Albanię. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem czytelników, więc może przy najbliższej okazji Pan Andrzej odwiedzi naszą biblioteką. Kto wie?

Słowacki raj dla każdegoSłowacki raj dla każdegoSłowacki raj dla każdego