Śladami Henryka Sienkiewicza

Śladami Henryka SienkiewiczaWe wtorek, 7 maja, prawie w kolejną rocznicę urodzin H. Sienkiewicza odwiedziły naszą Bibliotekę Publiczną w Rudawie panie z banku PKO Bank Polski SA. Pomysł wyjazdu pracowników poza Kraków zainicjowała p. Basia Moń, zaangażowana w projekt pod nazwą ”CODziennie z książką” (w tytule nazwa oddziału Centrum Operacji Detalicznych banku).

Koniecznie należy jeszcze dodać, że p. Moń jest mieszkanką Nielepic i co, zawsze podkreśla wychowana jest w kulcie pamięci Henryka Sienkiewicza. Wycieczka miała charakter poznawczy, panie oglądały willę Antoniny Domańskiej, kościół i cmentarz rudawski. Wizyta w bibliotece, zapowiedziana przez p. Basię była okazją do opowieści o autorze  ”W pustyni i w puszczy”, jego pobycie w Rudawie. Cieszy nas to, że mogliśmy coś dodać do wiedzy ogólnie znanej o Sienkiewiczu. Poza tym panie oglądały nasze zbiory książkowe i piękne fotografie z wystawy J. Monia.

Śladami Henryka SienkiewiczaŚladami Henryka SienkiewiczaŚladami Henryka Sienkiewicza

Polub nas na facebooku!