Podróże małe i duże

Podróże małe i duże28 kwietnia w bibliotece w Balicach odbyło się spotkanie uczniów klas V i VI ze szkoły podstawowej w Balicach z podróżnikiem Andrzejem Pasławskim. Nasz gość zabrał nas w podróż po Europie. Dowiedzieliśmy się jak podróżuje się pieszo przez góry, autem terenowym wśród bezdroży i przepaści, spotkaliśmy się z modliszką i skorpionem oraz poznaliśmy wiele ciekawych osób, różne religie i świątynie. Odwiedziliśmy kilka pięknych miast europejskich m.in. Sarajewo, Tiranę, Londyn, Toronto, Bratysławę czy słynny zamek w Bojnicach.

Pan Andrzej udzielił nam także kilka cennych rad jak zachowywać się w podróży, jak się do niej przygotować i co ze sobą zabrać. Na zakończenie spotkania pan Andrzej dostał w prezencie od uczniów książkę o najciekawszych miejscach turystycznych w naszej gminie.

Spotkanie odbywało się w cyklu Lekcja inna niż wszystkie

Podróże małe i dużePodróże małe i dużePodróże małe i duże