DKKBiblioteka w Bolechowicach przygotowała dla swoich Czytelników nową atrakcyjną ofertę kulturalną. Już w kwietniu rozpoczyna swoją działalność Dyskusyjny Klub Książki (DKK). Tym samym nasza biblioteka przystępuje do ogólnopolskiej sieci DKK, której inicjatorem i koordynatorem jest Instytut Książki przy finansowym wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Instytucją koordynującą działalność naszego klubu jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie.

Formuła spotkań DKK zgodnie z ideą programu jest otwarta. Wszyscy, których łączy pasja czytania, na comiesięcznych spotkaniach w bibliotece będą mieli okazję podzielić się swoimi wrażeniami i refleksją na temat wspólnie przeczytanej książki. Najważniejsza jest radość czytania, ochota na rozmowę o tym co czytamy. a także chęć poznawania literatury współczesnej. DKK to nie tylko dyskusja o książkach, to także intelektualna zabawa, miła i przyjacielska atmosfera i aromatyczna kawa. Spotkania DKK to ciekawy sposób spędzania wolnego czasu a także okazja do wzbogacenia siebie, bo jak powiedział R.W.Emerson: Człowiek kochający książki jest bogatszy od innych.

DKK