Dzień Kobiet w Niegoszowicach

Dzień Kobiet w NiegoszowicachRóżnie mówią o Dniu Kobiet, a to, że to komunistyczne dyrdymały, a to, że kobiety nie lubią tego święta. Ja nie wiem jak to jest z innymi, ja do tej daty wyjątkową słabość. Już w starożytnym Rzymie na początku marca wyznaczono specjalny dzień poświęcony płci pięknej tzw. Matronalia, którego to dnia mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i na pewno nie była to mleczna czekolada, ale wspaniała biżuteria.

Przez tysiąclecia kobiety się do tego przyzwyczaiły i myślę, że tego samego zdania są Panie z Niegoszowic, które przyjęły zaproszenie Koła Gospodyń i Sołtysa na spotkanie z okazji ich święta. Ósmy marca to radosny dzień, szczególnie dla panów, ponieważ to właśnie w tym dniu kobiety są dla nich wyjątkowo miłe i uśmiechają się do nich częściej niż zazwyczaj.

W Niegoszowicach Dzień Kobiet obchodzono wyjątkowo wesoło, a to za sprawą Kabaretu AA (Anonimowi Artyści), którzy wystawili spektakl Baby ach te baby. Piosenki i skecze bawiły do łez, Sołtys za rolę Rysia został nominowany do „Oskara” dla najlepszego aktora drugoplanowego. Dużą niespodzianką był występ Oliwki Sarnek i Bartka Hojny, którzy śpiewali i tańczyli jak wytrawni kabareciarze. Michał Wróbel i Krzysztof Mazur jako Zimni dranie podbili damską publiczność i już pojawił się wokół nich niewielki fanklub. Kolejnym talentem zabłysła Maria Gaudyn (na co dzień spokojna bibliotekarka), pokazała co to znaczy zdesperowana i zdenerwowana kobieta. Wybuchy śmiechu i gromkie brawa na zakończenie kabaretu świadczyły o tym, że ciężkie próby oraz determinacja  Anonimowych Artystów Amatorów nie poszły na marne.

Po przedstawieniu było mnóstwo kwiatów oraz życzeń skierowanych do Pań. Jak zwykle Panie z Koła Gospodyń Wiejskich pod przewodnictwem Janiny Wróbel przygotowały wiele pyszności. Stoły uginały się od wspaniałych wypieków, sałatek i wędlin. Nie zabrakło również pysznych domowych nalewek. Oczywiście na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć kobiety, która stoi na czele naszej gminy. Bardzo nam było miło gościć w Niegoszowicach  Panią Wójt Elżbietę Burtan. Oprawę sceniczną (kabaret i scenografię) przygotowali pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Zabierzowie.

Dzień Kobiet w NiegoszowicachDzień Kobiet w NiegoszowicachDzień Kobiet w Niegoszowicach