Kordonkowe rękodzieło Józefy Kosteckiej

Kordonkowe arcydzieło Józefy KosteckiejPiękne, kordonkowe serwety i obrusy, robione na drutach, zdobiły Bibliotekę Publiczną w Rudawie przez dwa miesiące. Wystawa prezentowała prace Józefy Kosteckiej, mieszkanki Brzoskwini. Wyroby pani Józefy cieszące się uznaniem wśród rodziny i znajomych w Polsce i za granicą zwróciły uwagę również naszych czytelników zwłaszcza pań, które z podziwem oglądały fantazyjne wzory oczek splecionych w koła, owale, kwadraty, usztywnione delikatnie ługiem.

Na zakończenie wystawy 22 stycznia zaproszeni czytelnicy mieli okazję spotkać się z autorką prac. Pani Józefa przygotowała dodatkowe materiały, wzory, nici, druty, drewniane patyczki, szydełka. I nawet ci, którzy po raz pierwszy trzymali w  palcach szydełko z zapałem robili łańcuszek pod okiem pani Józefy. Twórczyni serwetek chętnie pokazuje swoje prace i przekazuje doświadczenia innym. W miłej atmosferze, przy kolędach, które grał nam na akordeonie Jaś Kucharski, poznawaliśmy technikę dziergania na drutach i na szydełku, wymienialiśmy uwagi. Cieszymy się, że na spotkanie przyszły również osoby najmłodszego pokolenia. Pani Józefa Kostecka obiecała, że spotka się z nami w czasie ferii i chętnie pokaże co jeszcze umie.

Warto podkreślić, że znaleźliśmy kolejną osobę z pasją. Korzystamy z pomysłu i  rady naszego czytelnika i proponujemy cykl rozmaitych wydarzeń pod tytułem „I wśród ludzi się nie nudzi”( tytuł nadany przez czytelnika). Szukamy ludzi, którzy dzięki swoim pasjom nie nudzą się a my poznając ich pasje też nie będziemy się nudzić.

Kordonkowe arcydzieło Józefy KosteckiejKordonkowe arcydzieło Józefy KosteckiejKordonkowe arcydzieło Józefy Kosteckiej

Kordonkowe arcydzieło Józefy KosteckiejKordonkowe arcydzieło Józefy Kosteckiej