"Koronkowe" spotkania

Koronkowe spotkaniaProjekt Przekaż dalej, czyli sztuka wzbogaca i łączy pokolenia zakończyliśmy dwa miesiące temu, ale jego uczestnicy nadal spotykają się w Bibliotece Publicznej w Rudawie. Uznaliśmy, że co drugi czwartek miesiąca pozostanie dniem takich spotkań.

Gwarno było w czwartkowy wieczór 27 listopada. Panie wymieniały się wzorami świątecznych gwiazdek i aniołków do wykonania szydełkiem, frywolitką. Podziwialiśmy ledwo, co skończone prace - nową biżuterię koralikową i ozdobne bombki choinkowe Józefy Kosteckiej, kolejne serwetki z koronki klockowej Beaty Jaremy, kordonkowe aniołki Haliny Nowickiej, ażurowy sweterek Katarzyny Greli, zazdrostkę Elżbiety Hylińskiej, frywolitki Małgorzaty Dymek. Poza tym, że panie - a wśród nich najmłodsza Ania Korbiel - lubią robótki ręczne, to zwyczajnie lubią też wspólnie spędzać czas, rozmawiać przy filiżance kawy, wspierać się, dzielić się pomysłami...

Kilka pań zaofiarowało swoją pomoc na sobotnich zajęciach, które zorganizowaliśmy w bibliotece dla dziewczynek z krakowskiej szkoły podstawowej. Z prośbą o urządzenie takich zajęć wystąpiła jedna z mam, która zaangażowała się w szkole razem z innymi rodzicami w przygotowania rozmaitych warsztatów integracyjnych. W sobotnim spotkaniu wzięły udział również uczestniczki ubiegłorocznych zajęć prowadzonych przez panią Józefę Kostecką. Na naukę szydełkowych aniołków mieliśmy za mało czasu, toteż tą techniką zainteresowały się dwie mamy a dziewczyny uczyły się splatania kolorowych opasek z muliny na rękę. Były oczywiście żarty, rozmowy, domowe ciasto mamy, pokaz naszych prac.

Koronkowe spotkaniaKoronkowe spotkaniaKoronkowe spotkania