"Jesienna miłość" - Dzień Seniora w Niegoszowicach

Dzień SenioraBrzemię lat jest lżejsze dla tego, kto czuje się szanowany i kochany przez młodych.

Cyceron

Dzień Seniora to szczególne święto, w Niegoszowicach obchodzone jest wyjątkowo uroczyście. W tym dniu seniorzy mają okazję do wspólnego spotkania oraz pogaduszek w gronie znajomych i przyjaciół. Tak było i w tym roku, zaproszeni goście nie zawiedli i tłumnie przybyli do świetlicy wiejskiej.

Pan Edward Machlowski – sołtys Niegoszowic przywitał wszystkich bardzo serdecznie, szczególnie Panią Wójt Elżbietę Burtan, której pogratulował wygranej w I turze wyborów. Pani Wójt podziękowała za wsparcie i w ciepłych słowach zwróciła się do seniorów, życząc im zdrowia i radości, wyraziła uznanie dla ich życiowej mądrości, bezinteresownej miłości oraz kultywowania lokalnych tradycji i obyczajów. Wieczór rozpoczął nastrojowy i liryczny spektakl poetycko – muzyczny pt. Jesienna miłość. Kabaret AA (Anonimowi Artyści) działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabierzowie przekształcił się w grupę dramatyczno – liryczną. Marysia Gaudyn, Michał Wróbel i Krzysztof Mazur pięknie interpretowali poezję i prozę, wzbogaconą grą na skrzypcach przez Maję Mazur. Nad całością muzyczną czuwali: Renata Jaśkowska – śpiew i Włodzimierz Mazoń – śpiew i gitara. Piosenki uzupełnione przez pokaz multimedialny wzruszały i przypominały minione lata, szczególnie dużo wzruszeń dostarczyła zaśpiewana na zakończenie Kolęda dla nieobecnych uzupełniona pokazem zdjęć przyjaciół, którzy już od nas odeszli. Druga część spotkania odbyła się przy biesiadnym stole. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały pyszny poczęstunek, sałatki, ciasta, a nalewki i wino własnej roboty nie miały sobie równych. Dopełnieniem życzeń był okolicznościowy tort ufundowany przez Krystynę i Józefa Kruków. Wieczór minął w miłej i serdecznej atmosferze. Seniorzy byli bardzo zadowoleni, mamy nadzieję na spotkanie w przyszłym roku. Organizatorami Dnia Seniora w Niegoszowicach było Koło Gospodyń Wiejskich, Sołtys oraz Rada Sołecka. Scenografię oraz spektakl poetycko - muzyczny przygotowali pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Zabierzowie.

Dzień Seniora w NiegoszowicachDzień Seniora w NiegoszowicachDzień Seniora w Niegoszowicach