Mikołajki w Niegoszowicach

Mikołajki w NiegoszowicachMożna powiedzieć, że bibliotekarze to ludzie renesansu potrafią wszystko na co dzień  gromadzą,  opracowują i wypożyczają książki, pracują jak mrówki w swoich bibliotekach, ale jak trzeba to proszę bardzo… mogą zamienić się w kobietę wampa lat dwudziestych, ze zmysłowym makijażem i w sznurach pereł, a dwa tygodnie później w … wesołego klauna, który tańczy, śpiewa i skręca śmieszne balony w pieski, kwiatki i łabędzie.

Już po raz trzeci w tym roku gościliśmy z naszym programem w Świetlicy Wiejskiej w Niegoszowicach, tym razem bawiliśmy się na mikołajkach. Było gwarnie i wesoło, na początku był występ Baśniowej Kapeli wesołe piosenki i ciekawa historia o psie Miłku zachęciły dzieci do zabawy. Po występie Kapeli przyszedł czas na słodkie „co nieco” co prawda miodku nie było, ale były za to pyszne ciasta i ciasteczka przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Gdy wszystkie ciasteczka były już zjedzone, a soczki wypite na sali pojawił się kolorowy klaun i dopiero się zaczęły pląsy i tańce, wszystkie dzieci, rodzice, nawet Pan Sołtys musieli skakać, tańczyć i skręcać zwierzaki z balonów, jeżeli ktoś nie mógł sobie poradzić to instruktażu udzielali Pani Ania, Pan Robert i oczywiście klaun… ale już nie wiem czy on bardziej  przeszkadzał czy pomagał… Było mnóstwo słodyczy, którymi dzieci zostały obdarowane. Potem wszyscy bawili się z Panią Małgosią Kasprzyk, która na co dzień prowadzi zajęcia fitness w Niegoszowicach. Miłym akcentem było podarowanie książek w prezencie dla każdego dziecka przez Prezesa Firmy ALSAL Pana Wojciecha Hudykę.

W rolę klauna wcieliła się nasza koleżanka z biblioteki w Balicach Marysia Gaudyn.

Mikołajki w NiegoszowicachMikołajki w NiegoszowicachMikołajki w Niegoszowicach

Mikołajki w NiegoszowicachMikołajki w NiegoszowicachMikołajki w NiegoszowicachMikołajki w Niegoszowicach