Bibliotekarki w nowej odsłonie

Bibliotekarki w nowej odsłonieChoć na co dzień miłe, życzliwe i zawsze uśmiechnięte zwykle postrzegane są jako osoby stateczne, poważne często zasadnicze. Bibliotekarki – szare myszki? Nic bardziej mylnego. My też lubimy zaskakiwać np. niecodziennymi stylizacjami. Okazją do tego było spotkanie z mieszkańcami Niegoszowic, które odbyło się 30 listopada w świetlicy w Niegoszowicach z podwójnej okazji – Dnia Seniora i oczywiście popularnych Andrzejek.

Z wielką radością przyjęliśmy zaproszenie od gospodarza uroczystości p. Edwarda Machlowskiego i zaprosiliśmy wszystkich gości w poetycko – muzyczną podróż przez lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego stulecia. Poddaliśmy się czarowi chwili, pięknych piosenek śpiewanych przez Zofię Dubiel przy akompaniamencie Piotra Mikołaja Matysika oraz humorowi tekstów Juliana Tuwima. Usłyszeliśmy wspaniałe przeboje, które przetrwały i są ponadczasowe, a przede wszystkim nadal chętnie słuchane: Miłość Ci wszystko wybaczy, Piosenka o zagubionym sercu i wiele, wiele innych. Piękna scenografia przywodząca na myśl lata dwudzieste i stroje… Prowadzące ten wieczór bibliotekarki : Maria Gaudyn i Zofia Walczak stanęły na wysokości zadania. Ich look inspirowany latami dwudziestymi zachwycił wszystkich. Satynowe sukienki, połyskujące opaski na czole, włosy ujarzmione w fale retro, mocny makijaż i oczywiście perły. Jednak jeśli wyjdziemy z założenia, że cały strój był rodzajem przebrania, teatralne rzęsy i mocna szminka są też do przyjęcia... a wszystko po to, aby stworzyć niezapomnianą atmosferę tej wyjątkowej uroczystości.

Bibliotekarki w nowej odsłonieBibliotekarki w nowej odsłonieBibliotekarki w nowej odsłonie

Bibliotekarki w nowej odsłonieBibliotekarki w nowej odsłonie