Z misiowego pamiętnika

Z misiowego pamiętnika25 listopada (to mój ulubiony dzień) gościłem w Bibliotece w Bolechowicach, gdzie spotkałem się z grupą przemiłych przedszkolaków. Biblioteka to bardzo ciekawe i ważne miejsce, a tego dnia wyglądała szczególnie pięknie i kolorowo. Gdzie nie spojrzałem wszędzie moi przyjaciele: Puchatek, Paddington, Uszatek z oklapniętym uszkiem, a wysoko na półce usadowił się Coralgol. Jednak najwięcej radości przyniosło mi spotkanie z dziećmi.

Z łezką w oku  słuchałem jak ciepło opowiadały o swoich puchatych, z łatką lub naderwanym uchem  - przyjaciołach misiach. Potem pani bibliotekarka przedstawiła nam Kazimierza, beżowego jegomościa w niebieskiej piżamce, który gdzieś się zawieruszył i dopiero na wołanie dzieci opuścił swoje wygodne miejsce wśród bajek. Jak się okazało Kazimierz nie jest zwyczajnym misiem. Choć wygląda tak samo jak setki jego kolegów, pragnie przeżyć coś wyjątkowego, to wrażliwy i nieśmiały mądrala. Tego dnia miałem okazję wraz z przedszkolakami wędrować ulicami Paryża, gdzie spotkaliśmy początkującego malarza, misia o imieniu Petit oraz odwiedzić Japonię, aby schrupać misiowe ciasteczka w towarzystwie misia Nao. Bardzo spodobał mi się pomysł pani bibliotekarki, aby dzieci wykonały misiowe zakładki do książki z moim wizerunkiem, które będą  przydatną pamiątką tego przemiłego spotkania. Szkoda, że kolejne święto pluszowego misia dopiero za rok, ale cieszę się, że mogę spotykać się z dziećmi w naszych ulubionych książeczkach.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z przedszkola Magnificat w Bolechowicach.

Z misiowego pamiętnikaZ misiowego pamiętnikaZ misiowego pamiętnika

Z misiowego pamiętnikaZ misiowego pamiętnika