Dzięki nim książki są kolorowe

Dzięki nim książki są kolorowe10 maja w bibliotece w Bolechowicach odbyły się warsztaty literacko- plastyczne mające na celu zapoznanie pierwszoklasistów z pracą ilustratora. Gościem spotkania była Karina Znamirowska, ilustratorka wielu książek dla dzieci i młodzieży, a słuchaczami uczniowie ze szkoły podstawowej w Bolechowicach.

Podczas spotkania pani Karina odkryła tajniki zawodu ilustratora: opowiadała o swoich inspiracjach, metodach pracy, technikach plastycznych i zaprezentowała ilustrowane przez siebie książki. Dzięki temu, dzieci dowiedziały się, jak wieloma technikami wykonuje się ilustracje i prześledziły poszczególne etapy, przez jakie musi przejść książka by trafić w ręce czytelników.

W dalszej części warsztatów uczniowie mieli okazję spróbować własnych sił w ilustrowaniu. Zadaniem dzieci było wykonanie rysunków do dwóch krótkich opowiadań. Pierwszoklasiści z wielkim zapałem przystąpili do pracy. Po wysłuchaniu fragmentów tekstu dzieci rysowały to, co podpowiedziała im wyobraźnia, korzystając przy tym z cennych uwag naszego gościa. W rezultacie powstały przepięknie zilustrowane historie: „O słoniu Dominiku, który szukał przyjaciół” i „Marzenia zielonej gąsienicy”.

Dzięki nim książki są koloroweDzięki nim książki są koloroweDzięki nim książki są kolorowe