Bezdroża Albanii

Bezdroża Albanii7 maja w bibliotece w Zabierzowie odbyło się spotkanie ze znanym podróżnikiem i fotografem Andrzejem Pasławskim, który zabrał licznie zgromadzonych w bibliotece gości na pasjonującą, a czasami niebezpieczną  wyprawę po Albanii. Z niezwykłą pasją opowiadał o pięknej, dzikiej i nieskażonej cywilizacją przyrodzie, różnorodnej architekturze i przede wszystkim o obyczajowości Albańczyków - ludzi gór „żyjących niespiesznie”.

Wędrując po bezdrożach – szlakami, których niejednokrotnie nie ma na mapach, poznaliśmy Albanię, niedostępną dla przeciętnego turysty. Spotkanie było również okazją do obalenia wielu stereotypów, jakie krążą o tym kraju. Swoją opowieść Pan Andrzej ilustrował profesjonalnymi zdjęciami z licznych podróży, co pozwoliło słuchaczom jeszcze lepiej poznać prawdziwe oblicze tego pięknego kraju.

Bezdroża AlbaniiBezdroża AlbaniiBezdroża Albanii

Polub nas na facebooku!