Babcine opowieści – "W królestwe Drozdobrodego"

Babcine opowieści – "W królestwe Drozdobrodego"W czwartek 29 marca Biblioteczna Babcia zaprosiła dzieci w podróż do królestwa króla Drozdobrodego, wszyscy z zainteresowaniem słuchali tej trochę zapomnianej bajki Braci Grimm, nawet Panie były ciekawe, jak potoczą się losy kapryśnej i zarozumiałej królewny.

W trakcie opowiadania za plecami Babci ktoś pilnie malował ilustrację do opowiadanego tekstu. Wszyscy byli ciekawi któż to tak pilnie pracuje? Był to gość zaproszony do biblioteki specjalnie na to spotkanie. Pani Karina Znamirowska – ilustratorka książek opowiedziała zerówkowiczom jak powstaje ilustracja, pokazała swoje prace i gotowe, zilustrowane już przez nią  książeczki. Wykonaną w bibliotece ilustrację z dedykacją autora  dzieci dostały w prezencie… I tu zaczęły się protesty!
– Biblioteczna Babciu rysunek jest tylko jeden a grupy „0” dwie, która grupa go dostanie? – wołały dzieci
- O, to nie może tak być, zaraz coś wymyślimy… Ja opowiem Wam jeszcze jedną historię, a Pani Karina ją dla Was zilustruje.

Wiersz Adama Mickiewicza Przyjaciele w mocno unowocześnionej wersji (nie wiemy czy wieszcz płakał, czy się śmiał patrząc na nas z góry), bardzo się dzieciom podobał, ilustracja została wykonana i wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Spotkanie odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w cyklu Babcine opowieści. Wzięło w nim udział ok. 70 uczniów z klas „0” Szkoły Podstawowej w Zabierzowie.

Babcine opowieści – "W królestwe Drozdobrodego"Babcine opowieści – "W królestwe Drozdobrodego"Babcine opowieści – "W królestwe Drozdobrodego"