Wystawa fotografii Edwarda Rudzkiego

Wystawa fotografii Edwarda RudzkiegoBiblioteka Publiczna w Rudawie zaprasza na wystawę fotografii Edwarda Rudzkiego pt.  „Pejzaż zimowy”. Prezentowane prace pokazują malownicze kolory zimy i miejsc, z którymi autor związany jest od wielu pokoleń. To cząstka wielkiego zbioru autora, który dokumentuje aparatem fotograficznym każde ważne wydarzenie, tworząc w ten sposób fotograficzną kronikę życia społecznego.

Autor „pejzaży zimowych” od wielu lat odwiedza biblioteki, archiwa, muzea, przeprowadza wywiady i w każdy dostępny sposób gromadzi informacje związane z historią Nielepic i parafią rudawską. Efektem tej pasji jest niepublikowana jeszcze monografia Nielepic, napisana przy współudziale Michała Korbiela oraz materiały tekstowe i fotograficzne drukowane na łamach „Znad Rudawy”. Mamy nadzieję, że E. Rudzki udostępni nam materiały jeszcze na następne wystawy.

Autor fotografii dał się namówić na wystawienie prac zaznaczając przy tym, że „zgadza się tylko dlatego, że być może zachęci innych do pokazania efektów swoich pasji”.
Wystawa fotografii Edwarda RudzkiegoWystawa fotografii Edwarda RudzkiegoWystawa fotografii Edwarda Rudzkiego