Z wizytą u Królowej Śniegu

Z wizytą u Królowej ŚnieguCzytelnicy, którzy w dniach 6, 7 i 8 lutego odwiedzili bibliotekę w Bolechowicach mieli okazję podziwiać zimowy zamek Królowej Śniegu. Ta wyjątkowa dekoracja powstała specjalnie z myślą o przedszkolakach i „zerówkowiczach”, którzy w tych dniach przybyli do biblioteki na spotkanie z bohaterami baśni Andersena.

Najpierw dzieci wysłuchały opowieści o przygodach Gerdy i Kaja. Później czekało ich zadanie wymagające dużego sprytu i spostrzegawczości:  odszukanie kawałków czarodziejskiego zwierciadła, które rozbił zły czarnoksiężnik i rozsypał po całej bibliotece. Z zebranych fragmentów dzieci złożyły lustro i dopiero wówczas mogły wejść do zimowego zamku. Królowa Śniegu podjęła ich małymi słodkościami i oprowadziła po swoim królestwie. Tam czekały na nie różne atrakcje, między innymi: rysowanie i bajkowe zgadywanki.

Następnie dzieci zwiedzały bibliotekę i dotarły do „Krainy baśni i bajek”. Miejsca pełnego pięknych i kolorowych książek, stworzonego specjalnie z myślą o najmłodszych czytelnikach. Dzieciom bardzo spodobało się spotkanie w bibliotece. I wszystkie zgodnie zapowiedziały, że odtąd będą ją odwiedzać regularnie.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z przedszkola „Magnificat” oraz zerówkowicze ze szkoły podstawowej w Bolechowicach.

Z wizytą u Królowej ŚnieguZ wizytą u Królowej ŚnieguZ wizytą u Królowej Śniegu