Finał XXI Gminnego Konkursu Czytelniczego "Za minutę pierwsza miłość... czyli walentynki tuż, tuż"W piątek 9 lutego odbył się finał Gminnego Konkursu Czytelniczego Za minutę pierwsza miłość.. czyli walentynki tuż, tuż na który zaprosiliśmy laureatów. Zadaniem konkursowym było wykonanie kartki walentynkowej i napisanie króciutkiego wierszyka. Na konkurs wpłynęło 138 prac ze szkół w Bolechowicach, Brzeziu, Brzoskwini, Kobylan, Nielepic, Radwanowic i Rudawy.

Pomysłem na  zorganizowanie konkursu był dzień św. Walentego, który w Polsce funkcjonuje stosunkowo od niedawna, ale szybko zyskuje zwolenników.To pewnie dobrze, ponieważ każdy niezależnie od wieku lubi dostawać drobne upominki związane z uczuciem przyjaźni i miłości. Ale to nie był jedyny powód dla którego zorganizowaliśmy nasz konkurs i to właśnie dla klas IV – VI.  Prawdziwą  inspiracją była dla nas książka Pani Hanny Ożogowskiej  "Za minutę pierwsza miłość", której tytuł zapożyczyliśmy na potrzeby naszego konkursu. Po raz pierwszy książka została wydana w 1972 roku, wtedy o walentynkach nikt nie słyszał, ale problemy i przeżycia tamtych nastolatków nie różniły się wcale od uczuć dzisiejszej młodzieży.

Atmosfera spotkania była bardzo miła i radosna. Otrzymane nagrody bardzo ciekawe, pączki i babeczki bardzo słodkie, a herbatka orzeźwiająca. Było nam bardzo miło wysłuchać ciepłych słów zarówno od dzieci jak i od nauczycieli. Bardzo wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy do następnych konkursów.

Lista laureatów  XXI Gminnego Konkursu Czytelniczego
Za minutę pierwsza miłość.. czyli walentynki tuż, tuż..

Wiktoria Siek-Mateja

Katarzyna Korzonek