Książki kredką malowane.

Książki kredką malowane.19 stycznia rozpoczęliśmy cykl warsztatów literacko - plastycznych z Kariną Znamirowską – ilustratorką książek dla dzieci pt. Książki kredką malowane… pierwsze spotkanie odbyło się w bibliotece w Balicach, na które zaprosiliśmy dzieci z klas „0”. Goście oglądali wystawę ilustracji zatytułowaną Kolorowe książki Kariny Znamirowskiej, na której mogliśmy prześledzić poszczególne etapy powstawania ilustracji, od szkicu, aż po gotową książeczkę.

Ilustratorka opowiadała o swoich ulubionych książkach, pokazywała różne przybory malarskie których używa w swojej pracy, ale przede wszystkim pokazała dzieciom jak powstaje obraz. Dzieci mogły podziwiać jak szybciutko p. Karina swoimi kredkami wyczarowała Kota w butach. Potem pod czujnym okiem naszego gościa dzieci same malowały, wycinały i czarowały swoje kartony, na których powstawały arcydzieła sztuki plastycznej. W nagrodę po ciężkiej pracy wszyscy zostali poczęstowani łakociami. 

Spotkanie było bardzo udane, dzieci reagowały żywo i spontanicznie. Bardzo dziękujemy za przybycie i zapraszamy do naszych bibliotek.  

Z Kopciuszkiem na bal!Z Kopciuszkiem na bal!Z Kopciuszkiem na bal!

Z Kopciuszkiem na bal!Z Kopciuszkiem na bal!Z Kopciuszkiem na bal!

Z Kopciuszkiem na bal!Z Kopciuszkiem na bal!Z Kopciuszkiem na bal!

Z Kopciuszkiem na bal!Z Kopciuszkiem na bal!Z Kopciuszkiem na bal!Z Kopciuszkiem na bal!

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj