XX Gminny Konkurs Czytelniczy rozstrzygnięty!

XX Gminny Konkurs Czytelniczy rozstrzygnięty!7 listopada do biblioteki w Zabierzowie zawitali laureaci XX Gminnego Konkursu Czytelniczego pt. Chodź, opowiem ci bajeczkę... Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kukiełki lub ilustracji przedstawiającej ulubionego bohatera literackiego. Dzieci wykazały się wspaniałą wyobraźnią i wielkim talentem. Ich prace okazały się prawdziwymi perełkami: Królowa Śniegu, Czerwony Kapturek, Karolcia, Zły wilk czy Ekologiczny pies - oczarowały jury.

Na konkurs wpłynęło 185 prac z ośmiu szkół podstawowych naszej gminy.

Na uroczystość rozdania nagród przybył specjalny gość – Wiesław Drabik, autor kolorowych i pełnych humoru książeczek dla dzieci, który poprowadził niezwykle żywiołowe i barwne spotkanie. Pisarz przytaczał zabawne anegdoty, czytał fragmenty swoich bajek oraz zadawał mnóstwo zagadek. Za każdą dobrą odpowiedź dzieci otrzymywały nagrody niespodzianki.Spotkanie rozbawiło całą publiczność, zarówno dzieci jak i dorosłych. Druga część spotkania wywołała równie duże emocje, gdyż nastąpiło ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i słodkich upominków. Cała uroczystość odbywała się w pięknej, bajkowej scenografii, którą stworzyły prace uczestników konkursu.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

XX Gminny Konkurs Czytelniczy rozstrzygnięty!XX Gminny Konkurs Czytelniczy rozstrzygnięty!XX Gminny Konkurs Czytelniczy rozstrzygnięty!XX Gminny Konkurs Czytelniczy rozstrzygnięty!