O Piaskowym Wilku oraz o tym, jak mały rogalik chciał zostać księżycem.

O Piaskowym Wilku oraz o tym, jak mały rogalik chciał zostać księżycem.W czwartkowy poranek, 22.09.2011 r. gościliśmy w Bibliotece Publicznej w Rudawie grupę „starszaków” z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny Niepokalanie Poczętej. Wśród dzieci rozpoznaliśmy naszych stałych czytelników – Jasia, który przychodzi do biblioteki zawsze z siostrą i z mamą, Agnieszkę, Maciusia, który zagląda tu razem z Julcią po drodze do fryzjera.

Bywa tu też często Maciuś, który wybiera książki razem z tatą. I Ala, której mama czyta opowiadania o niezwykłej lalce Tekli. Większość dzieci zobaczyła jednak bibliotekę po raz pierwszy.  Przygotowaliśmy, więc przyszłym czytelnikom do obejrzenia pięknie ilustrowane wydania literatury dziecięcej. Jak słusznie przedszkolaki zauważyły, „książki dla dzieci mają więcej obrazków i są kolorowe”. Próbowaliśmy też wspólnie ocenić, jakimi książkami mogliby się zainteresować rodzice, co wolałaby przeczytać mama, czym zainteresowałby się tata. Znaleźliśmy też książkę dla tych, co lubią gotować …i dla tych, co lubią hodować kwiaty.
Wybraliśmy do przeczytania fragment książki A. Lind, opowiadającej o małej dziewczynce Karusi i jej przyjacielu Piaskowym Wilku. W wielkim skupieniu dowiedzieliśmy się, jak Karusia spotkała tzn. odkopała w plażowym piasku dziwnego wilka. Poznaliśmy też wspólnie „Bajkę o rogaliku, który chciał zostać księżycem”, napisaną przez Wandę Chotomską i wydaną w zbiorku pt. ”Bajki z 1001 dobranocy”. Odkryliśmy też na okiennym parapecie (trochę tak, jak w czytanej bajce) seledynowy, tajemniczy pakunek, a w nim znaleźliśmy słodkie, malutkie rogaliki, pewnie podobne do tego bajkowego.
Na koniec wizyty umówiliśmy się, że następnym razem dzieci odwiedzą bibliotekę z rodzicami.
Dziękujemy wychowawczyni p. Monice Skotnicznej oraz mamie p. Reginie Figurny za pomoc w organizacji tego spotkania.

O Piaskowym Wilku oraz o tym, jak mały rogalik chciał zostać księżycem.O Piaskowym Wilku oraz o tym, jak mały rogalik chciał zostać księżycem.O Piaskowym Wilku oraz o tym, jak mały rogalik chciał zostać księżycem.