Przedszkolaki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabierzowie

Przedszkolaki w Gminnej Bibliotece Publicznej w ZabierzowieW maju naszą bibliotekę odwiedziły cztery grupy przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Zabierzowie. Co prawda  jesteśmy z przedszkolakami zaprzyjaźnieni, ale wizyta tak wymagającej grupy czytelników zobowiązuje, dlatego do spotkań przygotowaliśmy się solidnie! Spotkania przebiegały pod hasłem Bardzo chciałem, wymyśliłem, napisałem… czyli jak poeta wymyśla wiersze dla dzieci.

Na każde spotkanie zaprosiliśmy Krzysztofa Mazura, który bardzo często współpracuje z naszą biblioteką  przy organizacji wieczorów poetyckich, tym razem czytał wiersze dla dzieci Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Zabawy i śmiechu było mnóstwo, przedszkolaki doskonale znały teksty i jak mogły pomagały Panu Krzyśkowi, na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy Kaczkę Dziwaczkę. Po występach dzieci oglądały książeczki, zadawały mnóstwo pytań, niekoniecznie związanych z biblioteką. Każde pytanie traktowaliśmy bardzo poważnie i staraliśmy się odpowiadać wyczerpująco. Wszyscy bawili się doskonale, nie wiem tylko kto bardziej? Przedszkolaki czy bibliotekarze?

Na zakończenie każdej wizyty dzieci obdarowywały nas własnoręcznie zrobionymi ślicznymi kwiatami i laurkami, które teraz pięknie zdobią naszą bibliotekę. My również podarowaliśmy naszym milusińskim słodkie wafelki, które zabrały ze sobą jako pyszny deserek po obiedzie.

Przedszkolaki w Gminnej Bibliotece Publicznej w ZabierzowiePrzedszkolaki w Gminnej Bibliotece Publicznej w ZabierzowiePrzedszkolaki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabierzowie