"Poniedziałek kredką malowany" w bibliotece w Zabierzowie

"Poniedziałek kredką malowany" w bibliotece w ZabierzowieW poniedziałek 16 maja w naszej bibliotece miało odbyć się spotkanie z autorką bardzo poczytnych książek młodzieżowych Katarzyną Majgier i ilustratorką Kariną Znamirowską. Niestety rozmarzony poniedziałek zamienił się w szalony piątek. Pani Katarzyna zadzwoniła i z przyczyn osobistych odwołała w ostatniej chwili spotkanie. Nawet nie mieliśmy możliwości powiadomić szkoły o zmianie planów.

Z opresji wybawiła nas Pani Karina, przywożąc ze sobą cały (albo prawie cały) warsztat pracy ilustratora książek. Na dużych kartonach przygotowała fragmenty ilustracji do tekstu książki Joanny Chmielewskiej "Nawiedzony dom" i rozmarzony poniedziałek zamienił się w Poniedziałek kredką malowany. Uczniowie dowiedzieli się o procesie ilustrowania książek a potem podzieleni na grupy, pod czujnym okiem Pani Kariny sami próbowali sił w ilustracji. Jednym wychodziło to lepiej innym gorzej, ale wszyscy bardzo się starali, a przede wszystkim świetnie się bawili. W trakcie czytania fragmentu książki Pani Karina namalowała obraz, który będzie dodatkową nagrodą w konkursie plastycznym Zaprojektuję okładkę, to nie takie trudne… ogłoszonym na zakończenie spotkania.

Warsztaty bardzo się młodzieży podobały. Bardzo dziękujemy Pani Halinie Bartak i Pani Grażynie Stanisławskiej nauczycielkom ze SP w Zabierzowie za pomoc w trakcie zajęć, a Pani Karinie Znamirowskiej dziękujemy za przeprowadzenie spotkania w zupełnie innej formie, niż początkowo planowaliśmy.

"Poniedziałek kredką malowany" w bibliotece w Zabierzowie"Poniedziałek kredką malowany" w bibliotece w Zabierzowie"Poniedziałek kredką malowany" w bibliotece w Zabierzowie