"Bajkowa sobota" w bibliotece w Bolechowicach

"Bajkowa sobota" w bibliotece w BolechowicachW sobotę 14 maja do biblioteki w Bolechowicach wraz z rodzicami zawitali najmłodsi czytelnicy. Drugie już spotkanie z serii „Bajkowych sobót” rozpoczęła niezwykle sympatyczna pani Janina Krawczyk, wielka miłośniczka psów, która przez wiele lat zajmowała się ich tresurą. Opowiedziała dzieciom, jak pies staje się największym przyjacielem człowieka i ile radości wnosi w nasze życie.

Zdradziła także kilka praktycznych sztuczek, które dzieci mogą nauczyć swoich czworonogów. Rozmowa z panią Janiną miała na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby zwierząt, zwłaszcza tych bezdomnych. Najważniejsze przesłanie pani Janina zawarła w słowach: Kochajmy zwierzęta i mądrze się nimi opiekujmy! Na dowód wielkiej sympatii do zwierząt dzieci namalowały obrazki na temat - Marzenia bezdomnego pieska.
Następnym punktem bajkowego spotkania było słodkie „co nieco” i tak lubiane przez dzieci konkursy i zagadki literackie. Dużo śmiechu i radości sprawiło dzieciom rozpoznawanie, ukrytych na bibliotecznych półkach rekwizytów. Niektóre z nich były całkiem smaczne: pierniki z domku Baby Jagi miały wspaniały korzenny zapach, a czerwone jabłko podarowane Śnieżce zawierało tylko witaminy.
Tego dnia na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka - spotkanie z Agnieszką Stefańską, pisarką i tłumaczką książek dla dzieci. Autorka opowiedziała skąd czerpie inspiracje i przeczytała fragmenty swoich książek. Przez cały czas wszystkich intrygowała tajemnicza paczka, której zawartość poznano dopiero na zakończenie spotkania. W tajemniczym pakunku leżały prezenty dla dzieci - pełne kolorów i pouczających historii książeczki autorstwa Agnieszki Stefańskiej. Pisarka każdą z nich opatrzyła dedykacją.

Gdy nasza bajkowa sobota dobiegła końca, zarówno dzieci jak i rodzice pytali, kiedy będzie następna. To nas, bibliotekarzy, bardzo cieszy. Widać, że takie spotkania są potrzebne, więc będziemy je kontynuować. Poprzez wspólne czytanie i zabawy literackie z dziećmi zachęcamy je do poznawania literatury, a tym samym rozbudzamy pozytywne emocje i estetyczną wrażliwość.

"Bajkowa sobota" w bibliotece w Bolechowicach"Bajkowa sobota" w bibliotece w Bolechowicach"Bajkowa sobota" w bibliotece w Bolechowicach