Babcine opowieści - "Krasnoludki, dobre wróżki i złe czarownice"

Babcine opowieści - "Krasnoludki, dobre wróżki i złe czarownice"19 stycznia na spotkaniu z „zerówkowiczami” w naszej bibliotece niespodziewanie pojawiła się wróżka Ania. Było to tak:  Biblioteczna Babcia marudziła, że święta już za pasem, że tyle pracy, a ona sama i nie ma jej kto pomóc. Krasnoludki zajęte u Sierotki Marysi, smerfy uciekają przed Gargamelem… żeby chociaż jakaś wróżka pałeczką machnęła i pierniczki upiekła i jak na zawołanie pojawiła się złota postać.

W bibliotece od razu zrobiło się wesoło jasno i kolorowo. Wróżka choć bardzo jest zajęta przyleciała na spotkanie z dziećmi ze świata bajki. Opowiadała jak to musi biegać po różnych bajkowych krainach i pomagać, a to kopciuszkowi suknie balową wyczarować, a to królewicza do Śpiącej Królewny sprowadzić. Opowiadała nam ile się musiała natrudzić, żeby pomóc Dwuoczce. Bajka bardzo się dzieciom podobała. Na zakończenie spotkania wróżka Ania wyczarowała teatrzyk kukiełkowy i oglądnęliśmy bajkę o Królewnie Śnieżce. Po wspólnie odśpiewanej piosence nasza wróżka odleciała do swoich bajek, a my już umówiliśmy się z „zerówkowiczami” na następne spotkanie w lutym, ciekawe kogo tym razem Biblioteczna Babcia zaprosi do biblioteki…

Było to kolejne spotkanie z cyklu Babcine opowieści, wzięło w nim udział ok. 70 dzieci z klas „0” ze szkoły podstawowej w Zabierzowie.    

Babcine opowieści - "Krasnoludki, dobre wróżki i złe czarownice"Babcine opowieści - "Krasnoludki, dobre wróżki i złe czarownice"Babcine opowieści - "Krasnoludki, dobre wróżki i złe czarownice"

Babcine opowieści - "Krasnoludki, dobre wróżki i złe czarownice"Babcine opowieści - "Krasnoludki, dobre wróżki i złe czarownice"Babcine opowieści - "Krasnoludki, dobre wróżki i złe czarownice"

Babcine opowieści - "Krasnoludki, dobre wróżki i złe czarownice"Babcine opowieści - "Krasnoludki, dobre wróżki i złe czarownice"Babcine opowieści - "Krasnoludki, dobre wróżki i złe czarownice"Babcine opowieści - "Krasnoludki, dobre wróżki i złe czarownice"  

Polub nas na facebooku!

Programy

 

Czytam sobie w bibliotece

 

Dyskusyjny Klub Książki

 

Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci

 

Grupa Rękodzielnicza "Koronczarki"

 

Kosmos – nasze wielkie podwórko!

 

Program Rozwoju Bibliotek

 

Biblioteka Narodowa

 

Cyfrowe książki

 

wolnelektury.pl

 

polona.pl

 

Wyszukaj